football

Maryland High School Football Playoff Pairings

The road to the champions have now been posted. See the first round matchups now!

REGIONAL SEMIFINALS

NOV. 11-12

4A West

No. 4 Montgomery Blair (8-2, 9.00) at No. 1 Quince Orchard (9-1, 11.00), Nov. 11, 7pm

No. 3 Northwest (7-3, 9.20) at No. 2 Richard Montgomery (9-1, 10.60), Nov. 11, 7pm

4A South

No. 4 DuVal (6-4, 6.30) at No. 1 Wise (10-0, 12.76), Nov. 11, 7pm

No. 3 C.H. Flowers (6-4, 6.60) at No. 2 Eleanor Roosevelt (7-3, 8.10), Nov. 12, 1pm

4A North

No. 4 Mervo (8-2, 8.71) at No. 1 Sherwood (10-0, 11.50), Nov. 11, 7pm

No. 3 Bel Air (8-2, 9.39) at No. 2 Howard (9-1, 10.00), Nov. 11, 7pm

4A East

No.4 Broadneck (7-3, 8.00) at No. 1 Old Mill (10-0, 12.50), Nov. 11, 7pm

No. 3 North Point (9-1, 10.00) at No. 2 Annapolis (9-1, 10.50), Nov. 11, 7pm

------------------------------------------

3A West

No. 4 Linganore (7-3, 8.42) at No. 1 Damascus (10-0, 12.50), Nov. 11, 7pm

No. 3 Tuscarora (8-2, 8.80) at No. 2 Oakdale (8-2, 9.46), Nov. 11, 7pm

3A South

No. 4 Rockville (4-6, 4.10) at No. 1 Oxon Hill (10-0, 12.16), Nov. 12, 1pm

No. 3 Blake (5-5, 4.90) at No. 2 Potomac (6-3, 6.04), Nov. 12, 1pm

3A North

No. 4 North Harford (7-3, 7.30) at No. 1 Milford Mill (9-1, 10.23), Nov. 12, 1pm

No. 3 Dundalk (8-2, 8.64) at No. 2 Franklin (8-1, 9.92), Nov. 11, 7pm

3A East

No.4 River Hill (6-4, 6.50) at No. 1 Long Reach (8-2, 8.60), Nov. 11, 7pm

No. 3 Wilde Lake (7-3, 7.30) at No. 2 Glenelg (8-2, 8.60), Nov. 11, 7pm

------------------------------------------

2A West

No. 4 Century (8-2, 7.50) at No. 1 Walkersville (10-0, 11.30), Nov. 11, 7pm

No. 3 Middletown (8-2, 8.00) at No. 2 Liberty (9-1, 8.51), Nov. 11, 7pm

2A South

No. 4 Lackey (8-2, 8.40) at No. 1 Patuxent (9-1, 9.60), Nov. 11, 7pm

No. 3 Gwynn Park (9-1, 8.84) at No. 2 Calvert (9-1, 9.60), Nov. 11, 7pm

2A North

No. 4 Overlea (7-2, 6.71) at No. 1 Hereford (10-0, 10.88), Nov. 11, 7pm

No. 3 Dunbar (7-3, 7.41) at No. 2 Randallstown (8-2, 7.52), Nov. 12, 1pm

2A East

No.4 North Caroline (8-2, 8.54) at No. 1 Kent Island (9-1, 10.44), Nov. 11, 7pm

No. 3 Elkton (9-1, 8/56) at No. 2 Queen Annes (9-1, 10.00), Nov. 11, 7pm

------------------------------------------

1A West

No. 4 Northern-G (8-1, 6.89) at No. 1 Fort Hill (10-0, 10.10), Greenway Ave. Stadium, Nov. 11, 7pm

No. 3 Boonsboro (9-1, 7.83) at No. 2 Allegany (9-1, 8.38), Greenway Ave. Stadium, Nov. 12, 1pm

1A South

No. 4 FAET (5-4, 4.34) at No. 1 Reginald F. Lewis (10-0, 8.90), Poly-Western Complex, Nov. 12, 4pm

No. 3 Edmondson/Westside (4-6, 4.41) at No. 2 NAF (6-4, 4.50), Poly-Western Complex, Nov. 12, noon

1A North

No. 4 Fairmont Heights (3-7, 2.70) at No. 1 Havre de Grace (7-2, 7.68), Nov. 11, 7pm

No. 3 McDonough (3-7, 2.90) at No. 2 Surrattsville (5-5, 4.33), Nov. 12, 1pm

1A East

No.4 Kent County (5-5, 3.84) at No. 1 Bohemia Manor (7-3, 6.10), Nov. 11, 7pm

No. 3 Perryville (5-5, 4.10) at No. 2 Cambridge-South Dorchester (7-3, 5.96), Nov. 11, 7pm

Nykldswqtolj1krf419a
Edit